Tanker viskab kinda suurtootjatele eurolaagritele

Laager on klassikaline põhjakääritusega õlletüüp, millel on tänapäeval kahjuks kehvapoolne maine tänu suurtootjate maitsetutele eurolaagritele. Pruulija jaoks on suurepärase laagri valmistamine samas oluliselt keerulisem, sest humalaaroomi ja mõrudust on tagasihoidlikumalt ning seetõttu on ka võimalikud kõrvalmaitsed ja probleemid paremini tuntavad. 

Sel nädalavahetusel toimub Tankeri pruulikoja õuel, Jüris, Eesti esimene laagerõllede festival, Tankerfest. Saadaval on üle 20 erinäolist käsitöölaagrit erinevatest maadest alates Islandist kuni Horvaatiani. Õllepidu korraldava Tanker pruulikoja tegevjuht, Jaanis Tammela, on veendunud, et Eestis on kätte jõudnud põhjakääritusel valmistatud õllede uus tulemine: “Meie missiooniks on näidata, et hea ja maitseküllase, kuid siiski kergelt joodava, laagri pruulimine on võimalik.” 

Tanker on laagerõlledega eksperimenteerinud viimased paar aastat ning nende Viini laager “Folk” valiti sel aastal ka Viljandi pärimusmuuika festivali ametlikuks õlleks. “Laagerõllede uus tulemine on märk meie noore õlleturu küpsusest. Enamuse väikepruulijate valikusse on laagrid tulnud, et jääda ning Tankeril on neid hetkel lausa viis erinevat,” lisab Tammela.