Rahvusvaheline joogikontsern Royal Unibrew viib kõik oma Eesti äritegevused kohaliku õlletootja Tanker Brewery alla. Muudatus tugevdab Tankeri positsioone ja võimekust Eesti õlleturul konkureerida.

Royal Unbrew Eesti OÜ ühendatakse Tanker Brewery OÜ-ga alates 1. jaanuarist 2023. Lisaks oma kaubamärgi all toodetavale ja müüdavale käsitöö ning premium-õllele hakkab Tanker Eestis turustama ka teisi seni Royal Unibrew Eesti portfellis olevaid kaubamärke, millest tuntuimad on Heineken, Pepsi ja Cido. Tanker võtab üle ka kõik Royal Unibrew Eesti lepingud ja töötajad. Ettevõtte tegevjuhiks saab senine Royal Unibrew Eesti juht Ranner Kuningas.

Royal Unibrew Baltimaade juht Marius Valdas Kirstukas selgitas, et Royal Unibrew strateegia on kõikidel turgudel anda kohalikele kaubamärkidele ja ettevõtetele võimalus areneda. „Tegutseme sarnaselt ka teistes siinse piirkonna riikides, kus grupi lokaalne tegevus on koondatud kohaliku ettevõtte alla. Royal Unibrew Eesti oli siiani turustusettevõte, mis keskendus peamiselt globaalsete partnerluste arendamisele Heinekeni ja Pepsico’ga. Kohaliku tootja Tanker Brewery ost võimab meil tugevdada positsioone 3. mängijana Eesti duopoolsel õlleturul. Meie eesmärk on tugevdada Tankerit ja võtame pikaajaliselt sihikule eesmärgi saavutada Eesti turul kohalike õlletootjate seas kahe suuremaga võrreldav positsioon,“ selgitas Kirstukas.

Tanker Brewery tegevjuht Ranner Kuningas lausus, et Tanker alustas juba 2022. aastal edukalt investeerimist kohalikku õlletehasesse ja brändiarendusse. „Investeerisime Jüris asuva õlletehase seadmetesse ligikaudu 400 000 eurot, et rahuldada suurenenud nõudlust, tagadada ka kõrgeim kvaliteedistandard ja tuua turule uus, jätkusuutlikum tagastatava vaadi pakendiformaat. Lisaks investeerisime üle 500 000 euro Tankeri kaubamärgi äriarendusse, sealhulgas uute toodete turule toomisse,“ selgitas Kuningas.

Tanker tugevdas 2022. aastal oluliselt oma turupositsiooni ja suurendas turuosa enam kui 3 korda. Tankeri kaubamärgi tuntus Eesti õllejoojate seas tõusis üle kahe korra 72 protsendini ning Tankeri õlut on uuringute põhjal proovinud 21 protsenti õllejoojatest.

 

Vaata ka neid:

29.11.2022

Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt korraldatav konkurss Parim Eesti Jook 2022 oli taas jookiderohke.

Osales 156 erinevat jooki 33-lt ettevõttelt, mida hinnati pimedegustatsioonidel (jookide välimus oli kaetud).