KETSER

KETSER

Flanders Red Ale, 7.0% VOL

Esimene metsiku pärmiseguga kääritatud õlu Eestis!
Metsik pärmisegu võiks lihtsamalt öeldes olla – „läks käärima nagu läks, ilma kunstpärmi lisamata“, kuid see ei oleks praegu päris õige. Meil Brettanomyces (ehk brett ehk otsetõlkes „briti seened“) sellises vormis loodusliku pärmina marjade ja puuviljade küljes ei ela, nagu õllemeister tahaks. Tuleb see esimene laar ikka sisse osta, küll ta siis hiljem paljuneb, kui oma labor olemas. Tulemuseks on äädikaselt hapu, kuid ülipõnev õlu neile, kes hapukate maitsetega katsetada ei karda.

Seni on Flandria pruunid ja punased tulnud meile ikka madalmaade, eriti just Belgia kandist. See bretti ja veel paari erineva Lactobacillusega kääritatud-hapendatud rüübe võib ka kogenud õllesõbrale olla ehmatavalt sarnane maailma parimate Flandrida hapu-õlledega. Kui veel pole jõudnud, siis meie poolt jõuline soovitus seda kindlasti proovida!

Tankeri “KETSER” on laagerdunud kaua ning villitud pidulikumasse „shampanja“-pudelisse. Pudeli mahtki on tavapärasest suurem ehk 375ml. Õlu ise on burgundiapunase värvusega ning maitses leidub tumeda kirsi, ploomi ja sõstarde hapusust, mis muudab õlle ülimalt värskendavaks. Flanders Red Ale on õllesõprade hinnangul kõige veinilikum õllestiil. Hapukuse määra ning arenenud „punaseid“ maitseid arvestades on neil ilmselt ka õigus.

Humalane
Linnaselisus ⭐⭐⭐
Hapusus ⭐⭐⭐
Lillelisus ⭐⭐⭐
Puuviljasus ⭐⭐⭐⭐
Magusus ⭐⭐⭐
Pehmus ⭐⭐⭐⭐
Mõrudus
    • Categories: Põhivalik