ARMAADA

ARMAADA

TANKER on üles rivistanud ühehumala IPA-de Armaada. Armaada on täpselt sama linnasepõhja, kanguse ja meetoditega valmistatud õlleseeria, kus vahetub kasutatud humalasort. Humalakahurid on täidetud klassikaliste ja parimate humalalaengutega, et pakkuda puhtaid, intensiivseid ja eristuvaid elamusi – pihtas, põhjas! Täistabamuseks on vaja vaid ühte humalat. Ainukese kasutatud humalasordi nimi on trükitud etiketil paikneva laeva peale. Tahame kokku saada terve armaada ühehumala tanker tüüpi laevu. Kogu seeria mõte on näidata, kuidas õlle üks põhilisi komponente õlle iseloomu, aroomi ja maitseid mõjutab.
Praeguses rivistuses on koos Armaada Mosaic, Armaada Cascade, Armaada Sorachi Ace, Armaada Topaz, Armaada Zeus, Armaada Centennial, Armaada Glacier.

 

MOSAIC

Tihti öeldakse, et Mosaic’i humal on justkui steroide täis Citra. Rohkelt mangot ja sidrunit. Tsitruseline, männine, palju troopilisi puuvilju ja sekka pisut taimseid noote.

CASCADE

Klassikaline Ameerika Pale Ale tüüpi õlu humal. Üks enim kasutatavaid humalaid käsitööõlle tegemisel. Tuntud oma lillelise, vürtsika ja tsitruselise iseloomu poolest. Annab õllele kergelt greibise mõruduse.
SORACHI ACE

Sorachi Ace humalad on algselt pärit Jaapanist ja humal on saadud Brewer’s Gold ja Saaz humala ristamisena. Sorachi on tuntud mõruhumalana ja tema maitses võiks leida veidi tilli, koriandrit, sidrunit ja sidrunheina. Armaada Sorachi Ace on mõõdukalt mõru, kuid samas on temas suvisele IPA-le sobivat värskust ja puuviljasust.

TOPAZ

Rikkaliku ja intensiivse tsitruse ja aprikoosi aroomiga humal, millele lisandub kergelt vaigune ja murune alatoon.

ZEUS

Zeusiga väga sarnased sordid on Columbus ja Tomahawk ning tihti koondataksegi nad ühe nimetaja alla CTZ. Klassikaliselt on kõik kolm “venda” tänu kõrgele alfahappe sisaldusele kasutusel peamiselt mõruhumalana. Humalasordi aroom on intensiivne ja kirbe ning sellest võib ära tunda musta pipart ja lagritsat ja karrit.

CENTENNIAL

Centennialit nimetatakse mõnikord ka Super Cascade’ks. Tegu on taas kord nii mõru- kui ka aroomihumalaga, mille aroomis võib tunda puuvilja, tsitrust ja lillelisust.

GLACIER

Aroomis on tunda tsitruselisi, õrnalt puuviljaseid, taimseid ja puiseid noote. Mõõdukalt magus ja mõru ning kergelt vürtsikas humal.

 
untappdratebeer

 

    • Categories: Muuseum