Pruulikoja
lugu ja tuur

TANKER on Eesti õllemaastikul alates käsitööõlle revolutsiooni algusaastatest, 2014. aastast. Eestis pruulitud käsitööõlled on kogu maailmas väga tunnustatud ja kõrgelt hinnatud oma kvaliteedi, põnevate ja julgete maitsete poolest.

Tanker. Jah, see on laev. Jah, see on õlu.

Tankeri pruulikoda on justkui tankerlaev, mis on täis värsket õlut, mida õllesõpradele kogu maailmas kohale toimetame! Meil on hea meel olla Eesti õllemaastikul alates käsitööõlle revolutsiooni algusaastatest. 2014 lõime Tankeri, et Eestis oleks eriliste ja maitseküllaste õllede valik mitmekesisem. Eestis pruulitud käsitööõlled on tänaseks kogu maailmas väga tunnustatud ja kõrgelt hinnatud oma kvaliteedi, põnevate ja julgete maitsete poolest.

Meie Tankeris töötame selle nimel, et värske ja maitseküllane Tankeri õlu jõuaks kiiresti ja värskelt igasse maailma nurka. Seetõttu hakkasime oma õllesid esimesena Eestis villima purkidesse, tagades nii õlle säilimise värskena ja vähendades transpordile kuluvaid ressursse. Meile on väga olulised õllesõbrad Eestis, meie fännid ja sõbrad. Meie veebipoes on alati saadaval kogu Tankeri õllevalik – hea õlu jõuab otse pruulikojast tellides alati värskelt ja kiirelt kohale.

Meie tootevalikus on väga palju erinevaid õllestiile. Meie teame, milline on hea õlu ning kuivõrd palju võib see erineda igavatest eurolaagritest, sest me tõesti metsikult armastame IPA-sid, laagreid, stoute, portereid, gosesid, berliner weissesid ja metsikud hapusid. Meile meeldib eksperimenteerida, kuid usume, et meie pikast õllederivist leidub õllesid igale maitsele!

Tankeri isemoodi maitsekombinatsioone, julgeid õllestiile, üllatavaid komponente selgitab ehk meie tuntuima õlle Sauna sessioni lugu. Tankeri enimmüüduim õlu on juba aastaid Sauna Session, mille peamiseks koostisosaks on eestimaised kaselevihad. Sauna Session on defineerinud täiesti uue õllestiili Baltikumis ja Skandinaavias ning seda on püütud ka edutult jäljendada. Sauna Sessionist on saanud omamoodi ikoon, pakkudes välismaalastele, midagi väga erilist ja eestilikku – saunaelamust otse õllepurgist See õlu on paljude katsetuste vili ja toredate juhuste kokkulangemise tulemus. Lisame kasevihad meskisse ja tulemuseks on eriline ja värskendav õlu, mis on tugeva kase lõhna ja maitsega.

Peale Sauna Sessioni kõrget lendu, panustame pisematelegi detailidele pruulimisel ja tooraine valikul. Me ei karda riskida ja eksperimenteerida ning ellu viia esialgu täiesti hulluna tunduvaid ideesid, et leida uusi ja põnevaid maitseid. Tankeri õllevalikus on alati midagi uut ja värsket, ühispruule pruulikodadega kogu maailmas, hooajalisi ning pidavalt valikus olevaid õllesid.

Tanker alustas esimesena Eestis katsetamist metsikute hapuõlledega, kus kasutame võimalusel kodumaiseid marju ja viljasid. Meil on oma väike aga tubli vaadiõllede projekt. Lisaks tumedatele õlledele, eksperimenteerime ka erinevates vaatides laagerdunud IPA-de ja hapude õlledega. Populaarseks on saanud meie alkoholivabad õlled – puuviljased berliner weissed ja Sauna Session Zero.

Tule avasta, kuidas valmib
Tankeri maitseküllane käsitööõlu

Pruulikoja tuurid, õllekoolitused ja maitsmised.

Pakume võimalust oma sõpruskonna või seltskonnaga tulla Tanker pruulikotta vaatama, milline üks keskmise suurusega pruulikoda välja näeb ja kuidas õllevalmistamine käib. Mis asi see käsitööõlu üldse on ja mida õlle tegemiseks vaja läheb, mis seadmeid on õllepruulimiseks vaja ja kes õlut teevad. Õllekoolitusel tutvustame erinevaid õllestiile ja räägime täpsemalt maitsetest, eripäradest. Saad vastuse küsimustele, miks on meie purgi mõõt just 0,44 ml, kas pruulmeister joob iga päev õlut, mis on humal ja mis seemned need linnased on, kas vahel läheb midagi nässu ka, miks on õlu mõru ja miks on õlu vahel hapu.

Pakume erineva sisu ja pikkusega ringkäike pruulikojas.

Jalutuskäik pruulikojas. Kestvus 45 minutit. Räägime üldiselt õllevalmistamise etappidest ja läbime pruulikoja pruulimisetappide järjekorras. Taproomis maitseme 4 erinevat õllestiili ja proovime koos leida õllestiilile iseloomulikud jooned.
Hind: 15 eurot inimene, Miinimum inimeste arv 5.

Matk pruulikojas.

Kestvus 1,5 tundi. Räägime sisukamalt õllevalmistamise etappidest ja läbime pruulikoja pruulimisetappide järjekorras. Taproomis maitseme 8 erinevat õllestiili ja proovime koos leida õllestiilile iseloomulikud jooned. Maitseme ka tumedaid vaadilaagerdatud õllesid ja metsikuid hapuõllesid.
Hind: 25 eur inimene. Miinimum inimeste arv 5.

Õllekoolitus miinimum 10 inimesele.

Maitseme Tankeri õllesid, võrdluseks võtame kõrvale ka mõne suure pruulikoja õlled. Räägime valmistamise erinevustest. Läbime stiilid: laagriõlu, IPA, nisuõlu, hapuõlu, tume, vaadilaagerdus. Pakume vahele kerge ampsu ja värskenduseks vett.
Hind: 25 eur inimene. Miinimum inimeste arve 5. Koolituselt saab kaasa ka Tankeri klaasi.

Suurematele seltskondadele ja erilahendustele küsi eraldi pakkumist. Oleme valmis tulema õllest rääkima, õlut müüma ka sinu üritusele väljaspool pruulikoda, kaasa võime võtta õllekraanid ja klaasid.