Väiketootjate ühisrinne igava eurolaagri vastu

Õllesummer tuleb sel aastal õllevaliku poolest mitmekesisem kui varasemad, sest mitmekülgse õllevaliku eest hoolitsevad Eesti Väikepruulijate Liidu (EVPL) liikmed. Väiketootjad on otsustanud seljad kokku panna ning pakuvad oma käsitööõlut ja -siidrit õlletelgis nimega “Õllepalee”. “Kui aastate jooksul on Õllesummerist kujunenud rohkem muusikafestival, siis nüüd tahavad väikepruulikojad õlle Summerile tagasi anda”, ütleb EVPL juhatuse liige Jaanis Tammela. “Plaanime esitleda vähemalt 30 erinevat vaadiõlut, pakkudes külastajatele üldtuntud eurolaagritest oluliselt erinevaid maitseelamusi”. Kindlasti kohtab “Õllepalees” ka pruulikodade pruulmeistreid, kes heal meelel aitavad avastada uusi maitseid ja tutvustavad eri õllestiile.

Eesti Väikepruulijate Liit on 2013. aastal asutatud ühendus, mis koondab 37 ettevõtet, kes tegelevad käsitööõlle, -siidri ja -veini valmistamisega.

Õllesummer on iga aasta juulikuus Tallinnas toimuv vabaõhufestival, kus mitmekesist meelelahutusprogrammi rikastatakse erinevate rahvusköökide söögi- ja joogipoolisega. Õllesummer on üks Eesti rahvarohkemaid pidustusi. Viimastel aastatel külastab seda ligikaudu 70–80 000 inimest, üritusel esineb sadakond muusikakollektiivi kümmekonnal laval.