JOOGIMEISTRITE FESTIVAL

Laupäeval, 5.augustil toimub Albu mõisa pargis esmakordselt Eesti Joogimeistrite Festival. Festivalile oodatakse kõiki ametlikke õlle, veini ja siidri väikepruulikodasid. Üritus tutvustab ja propageerib kohalikku joogitootmist ja joogikultuuri. Toimumiskoht on kahelt poolt piiratud Ambla jõega moodustades imekauni peoplatsi ajaloolise mõisapargi äärel. Jäägri Villa peoplats on efektselt valgustatud ja meeleolu loob vulisev purskkaev. Külastajad võivad kaasa võtta piknikuteki, et pargimurul nautida head muusikat ja parimaid jooke. Festivali eesmärgiks on joogikultuuri arendamine, kus peamiseks ei ole soodsalt ja kiirelt ennast täis juua, vaid vaba aja veetmine läbi erinevate maitsenaudingute. Peale eriliste maitsete on täiusliku elamuse saamiseks olulised ka hea söök ja kaunis keskkond. Seda kõike saame ja tahame Albus pakkuda. Üritust toetab Eesti Väikepruulikodade Liit.

Rahvale pakuvad oma toodangut 15 pruulikoda (Koch, Õllenaut, Muddis, Moe peenviinatehas, Sillamäe, Hõlu, Tanker, Veinivilla, Allikukivi veinimõis, Mamm&Frukt, Tori Siidritalu, õllepood Hops jne); . Lisaks on avatud Jäägri Villa gurmee-restoran.

Festivali laval astuvad rahva ette armastatud kollektiivid Jäääär, Marten Kuningas ja Miljardid ja õhtu lõpetab öise loitsuga Meisterjaan.

Programm 5.08

18.00 Väravad avatakse

19.00 ans. JÄÄ-ÄÄR

21.30 ans. Marten Kuningas ja Miljardid

23.30 Meisterjaan

02.00 Väravad suletakse

 

Ürituse piletid hinnaga 10 eur on eelmüügis piletipood.ee.  ja kohapeal hinnaga 12 eur.

200 esimest saabujat saavad ürituse sooduskupongidega käepaela.

 

Pühapäeval, 6. augustil toimub samas Eesti Joogi Laat, mis pakub külastajatele ideid kodusel teel jookide valmistamiseks. Mõisates on juba aastasadu viina ja õlut pruulitud, mistõttu on mõisapark sobivaim koht unustatud oskuste elustamiseks. Laada loengutelgis saab kuulda põnevaid ettekandeid (koduõlle valmistamine, koduveini valmistamine, siidri valmistamine, käsitööõlledest Eestis, pruulmeistri inventar).  Laadale on oodatud ka kodused pruulijad oma toodanguga.  Lisaks saab laadalt osta käsitööd ja parimat toidupoolist.

Laadalavale astuvad kell 11.30 rahvatantsutrupp Kekutajad ja kell 13 Henri Laks. Külastajatele on avatud Albu mõis

KONTAKT

MTÜ Sääsküla Huviklubi (Sääsküla, Ambla vald, Järvamaa)

Peakorraldaja Arlet Palmiste

Tel 5344 5996, palmistearlet@gmail.com

Lisainfo ja jooksvad uudised

FB leht